Jak kupować tanie bilety lotnicze?

jak kupować tanie bilety lotnicze

Wyjeżdżamy za granicę coraz częściej. Sięgamy do biletów lotniczych, bo oczywiście samolotem dużo wygodniej gdzieś się przemieścić niż jadąc samochodem. Polacy coraz bardziej są odważni na dalekie podróże z paszportem, a nawet z wizą. Słyszymy czasem, że ktoś poleciał za granicę kupując bilet lotniczy za 50 zł albo jeszcze taniej. Pytanie, jak to zrobił? Jakie są sprawdzone metody na kupowanie tanich biletów?

Jak znaleźć tanie loty – Wizzair, Ryanair, Lufthansa?

Jest wiele czynników, które wpływają na cenę danego biletu. Nie wiem, czy jesteście świadomi tego, że Google i inne wyszukiwarki podnoszą ceny lotów, jeżeli nam bardzo zależy. Kiedy szukać tanich biletów, w jaki dzień tygodnia znajdziemy najtańsze loty oraz gdzie tego szukać poniżej znajdziecie kilka ciekawych porad.

Tak jak było wspomniane wyżej, warto pokazać botom internetowym, że nam nie zależy na danym locie. Szukajmy lotów przez profil Incognito, aby nie było wiadomo, że interesuje nas jakiś kierunek lotu.

Warto namieszać trochę, czyli wpisujemy przez jakiś czas na przykład loty z Cypru do Rumunii. Google, a raczej boty uważają to za nasz priorytet, podnoszą ceny na wszystkich stronach. Warto w pewnym momencie zaatakować i sprawdzić od niechcenia nasz prawdziwy cel lotu. Ceny powinny być niższe niż standardowo.

Kiedy najlepiej kupować tanie bilety lotnicze?

Unikajmy wszelkich sezonów, świąt, weekendów, a nawet godzin szczytu, czyli wieczorów. Starajmy się szukać biletów, wtedy kiedy mało ludzi ma na to czas i mało jest tym zainteresowane. Najlepszym okresem jest październik-listopad, wczesna wiosna. Jeżeli chodzi o dni to od wtorku do czwartku. A w jakich godzinach szukać tanich biletów? Czasem warto wstać o 5 rano i sprawdzić okazje, czasem o 1 w nocy a czasem o 10 rano. Sprawdzajcie różne pory, po czasie sami zobaczycie, które są najlepsze.

Jeżeli wiemy, gdzie chcemy się wybrać oraz znamy termin i szukamy już lotów właśnie w tym kierunku, nie warto wpisywać konkretnej daty podróży. Zaznaczmy, że chcemy lecieć miesiąc później lub wcześniej, a następnie sobie przesuwajmy datę. Boty przedstawią wysoką ofertę w dniach lotu, ale jeżeli sprawdzacie terminy miesiąc później to mogą pojawić się już niższe, bo Wam nie zależy aż tak na tym.

9 wskazówek – jak tanio kupić bilet lotniczy?

 1. Korzystaj z trybu Incognito w swojej przeglądarce lub z VPN.
  Przeglądając internet niemal na każdej stronie pozastawiamy po sobie ciasteczka, czyli ślad, który zapisuje co przeglądaliśmy oraz czym jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Korzystaj z trybu incognito lub z dodatkowego VPN, przeglądamy sieć anonimowo, dzięki temu systemy dostępne na stronach z biletami lotniczymi nie są wstanie prześledzić naszej historii.
 2. Warto zapisać się do Newslettera. Wpisujecie lotniska, które Was interesują i otrzymujecie informacje o zmianach cen na tej trasie. Warto mieć kilka takich tras, aby nie do końca było wiadome co tak naprawdę nas interesuje.
 3. Promocje! Linie lotnicze często przedstawiają ciekawe oferty promocji. Mimo że są to samoloty i nadal jest to dosyć ekskluzywne, przewoźnicy również mają coraz większą konkurencję i muszą walczyć o klientów. Warto sprawdzić jakie są aktualnie oferty. Udało nam się kiedyś polecieć z Wrocławia do Warszawy za 8 zł z Ryanair.
 4. Osobom, którym zależy na tanim podróżowaniu samolotem powinno wejść w nawyk przeglądanie ofert. Czasem, zdarzają się błędy na stronach przewoźników. Na przykład przy cenie nie zmieniła się waluta i zostało PLN zamiast EUR lub zabrakło zera przy cenie – 50 EUR zamiast 500. Znam chłopaka, który z Berlina na Majorkę poleciał za 1 EUR dopatrując się błędu na stronie przewoźnika.
 5. Aby tanio podróżować samolotem musicie być elastyczni czasowo. Często znajdą się oferty z dnia na dzień.
 6. Kupując bilet warto czytać dokładnie, często są zaznaczone dodatkowe opcje, które mogą sporo kosztować. Wybór miejsca w samolocie, pierwszeństwo wejścia czy dodatkowy bagaż. Jeżeli te opcje nie są Wam potrzebne, warto je odznaczyć, aby tanio kupić bilet lotniczy.
 7. Warto czasem poszukać lotów z przesiadkami. Jeżeli wybieracie się daleko bezpośrednie loty często kosztują majątek. Jednakże jeżeli jest możliwość przesiadki, warto z niej skorzystać. Często wychodzi taniej a można zwiedzić też inne kraje po drodze.
 8. Wybierajmy lotniska peryferyjne, gdzie bilety lotnicze są tańsze. Warto jednak sprawdzić, czy lot do centralnego lotniska nie wyjdzie taniej podliczając bilet na peryferia i koszt transportu z lotniska.
 9. Latacie często? Wykupcie karty stałego klienta u przewoźnika. Wizzair oferuje Wizz Discount Club, które jednorazowo kosztuje około 149, ale bilety lotnicze są tańsze i informują o okazjach.

Kupowanie biletu lotniczego przez Internet!

 1. Warto sprawdzać również oferty popularnych biur podróży takich jak na przykład TUI, Itaka, Travel Planet czy CoralTravel. Znajdziemy tam oferty First Minute i Last Minute, które mają bardzo korzystne okazje cenowe. Znajomi znaleźli tydzień w Bułgarii z lotami, All inclusive za 1060 zł od osoby!
 2. Dobrym sposobem na zakup taniego biletu lotniczego, jest skorzystanie z dostępnych wyszukiwarek tanich lotów. Narzędzie to porównuje oferty linii lotniczych, pośredników, biur podróży oraz umożliwia zakup biletu na lot czarterowy. Dzięki temu możemy znaleźć najlepsze ceny na interesujący nas lot.
 3. Wiadomo, że Facebook to największy zbiór informacji. Warto polubić i śledzić fanpage stron, które za nas wyszukują najlepsze oferty. Są to na przykład Fly4Free, Tanie Loty, Loter.pl, Biblia Taniego Latania.

Jeżeli macie jeszcze inne wskazówki, które pomogą kupić bilet lotniczy znacznie taniej podzielcie się z nami w komentarzach. Miłego Podróżowania!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wyszukiwarka lotów