Radar samolotów online

Radar samolotów to żadna nowość. Od dawna radary lotów znane są w gronie pilotów oraz osób, zajmujących się kierowaniem ruchem lotniczym w wieżach. W związku z tym, że sygnały nadawane przez samoloty stały się publiczne, dane tego typu zaczęto udostępniać również w internecie.

Ruch lotniczy zyskuje na popularności

Samoloty cieszą się dużą popularnością. Uważa się je za najbezpieczniejszy i najszybszy środek komunikacji. Na radarze samolotów rejestrowanych jest coraz większa liczba samolotów, gdyż coraz częściej odbywają się loty w różnych kierunkach przykładowo loty z Warszawy do Dubaju. Wśród Polaków popularne stało się spędzanie wakacji za granicą, gdyż bardzo często wiążą się one z mniejszymi kosztami niż spędzenie wakacji nad polskim morzem, czy w górach. Kraje, które utrzymują się głównie z turystyki w swojej ofercie mają stosunkowo tanie hotele, a sam przelot samolotem niekiedy jest tańszy niż jazda samochodem z Krakowa nad polskie morze.

Jak działa radar samolotów?

Sam radar samolotów oraz wszystkie dostępne funkcje są niezwykle proste. Jeśli interesuje cię konkretny lot, wystarczy że w oknie wyszukiwania wpiszesz numer lotu. Możesz również wybrać dowolny samolot i zaspokoić swoją ciekawość sprawdzając skąd i dokąd on leci Istnieje również możliwość przybliżenia sobie na mapie konkretnego lotniska, albo miejscowości, w której się obecnie znajdujesz, aby sprawdzić ile i jakie samoloty właśnie przelatują nad Twoją głową. Po lewej stronie w oknie informacji zostaną wyświetlone wszystkie dane na temat samolotu, czasu oraz miejsca startu i lądowania, a także informacje na temat numeru lotu. Radar samolotów pokazuje również wszelkie pojawiające się opóźnienia. Na mapie wyświetli się dokładna trasa, którą pokonuje samolot, od startu aż do lądowania. Aby śledzić loty musisz jedynie mieć komputer, albo smartfon z dostępem do internetu.

Jakie korzyści przynosi radar samolotów na żywo?

Radar samolotów przynosi użytkownikom wiele korzyści. Poza korzyściami bardzo praktycznymi wiąże się on dla użytkowników z dobrą zabawą i mile spędzonym czasem. Co najważniejsze, nie musisz posiadać specjalistycznego sprzętu, aby móc obsługiwać radar samolotów. Jeżeli tylko posiadasz komputer, albo smartfon i masz połączenie z internetem to całkowicie za darmo i bez ograniczeń możesz używać Flightradar24 i FlyRadar.

Dla większości ludzi radar samolotów kojarzony jest z dobrą zabawą. Wystarczy kliknąć na lot i pojawia się wiele ważnych informacji na jego temat. Dowiadujemy się skąd samolot leci, dokąd zmierza, z jaką leci prędkością, na jakiej wysokości. Można również poznać dokładny model samolotu i zobaczyć jego zdjęcie. Jednak dla wielu użytkowników największą frajdą jaką daje radar samolotów jest możliwość śledzenia trasy lotu. W momencie, gdy nad Twoją głową przelatuje samolot możesz bez problemu go wyszukać przybliżając w tym celu swoją lokalizację na mapce i klikając w ten samolot. W ten prosty sposób możesz dowiedzieć się wielu ważnych informacji o samolotach przelatujących nad Twoim domem.

Oczywiście radar samolotów służy nie tylko do zabawy. Dzięki niemu można wyliczyć koszty oraz czas podróży, zwłaszcza jeśli chodzi o krótkie loty. Jedną z ważniejszych funkcji radaru samolotów jest to, że pokazuje on wszystkie powstające opóźnienia lotów. Opóźnienia samolotów powstają m.in. dlatego, że samolot musi poczekać na inny samolot, albo jego start nie jest możliwy ze względów technicznych. Bardzo często jest tak, że pomimo tego iż samolot wyleciał z opóźnieniem to jest on w stanie nadrobić straty w powietrzu. Radar lotów samolotów dokładnie pokazuje godzinę lądowania wszystkich samolotów. Już nigdy nie będziesz musiał czekać za znajomymi na lotnisku, dzięki radarowi samolotów dowiesz się o opóźnieniu i zjawisz na lotnisku w momencie lądowania samolotu na pokładzie, którego znajduje się bliska Tobie osoba.