Śledzenie lotów samolotów

Po co śledzić loty samolotów?

Śledzenie lotu samolotu pasażerskiego przydaje się wtedy, gdy ktoś z Twoich bliskich leci np. na drugi koniec świata. W samolotach konieczne jest wyłączenie telefonu komórkowego, dlatego też nie można w żaden sposób skontaktować się z pasażerami. Tu z pomocą przychodzi śledzenie samolotu, dzięki któremu wiadomo gdzie w danym momencie znajduje się samolot i kiedy wyląduje i będzie można zadzwonić do bliskiej osoby.
Załóżmy, że zaspałeś na swój samolot a taksówka nie przyjeżdża, wystarczy wpisać swój numer lotu w śledzenie lotu samolotu na żywo i będziesz miał informację o ewentualnym opóźnieniu lotu. Wszelkie zmiany dotyczące lotu są aktualizowane na bieżąco. Co najważniejsze wszystkie te usługi są dostępne dzięki darmowej aplikacji umożliwiającej śledzenie lotów online. Aplikacja ta umożliwia śledzenie lotów LOT, Wizzair, Ryanair i nie tylko.
Jeśli spoglądałeś kiedyś w niebo i zastanawiałeś się dokąd leci samolot nad twoją głową. Teraz w szybki sposób możesz uzyskać odpowiedź na nurtujące cię pytanie. Wystarczy, że wejdziesz w śledzenie lotów online, przybliżysz mapkę na miejsce, w którym się znajdujesz i klikniesz na samolot. W ten prosty sposób uzyskasz informacje na temat tego skąd i dokąd leci samolot, jaką trasą, na jakiej wysokości i z jaką prędkością. Ponadto ujrzysz również zdjęcie samolotu i jego model.

Śledzenie lotów nic nie kosztuje!

Śledzenie lotu samolotu jest całkowicie darmowe. Nie musisz niczego pobierać, instalować. Nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat, nie ma konieczności kupowania karnetów, czy wysyłania podejrzanych SMS-ów. Monitoring lotów jest bezpłatny. W każdej chwili i w każdym miejscu możesz sprawdzić loty tych samolotów, które cię interesują. Nie ma konieczności zakładania konta, logowania się. Skaner lotów jest stworzony z myślą o wszystkich ciekawskich ludziach.

Jak działa śledzenie lotu Na żywo?

Pewnie zastanawiasz się w jaki sposób działa śledzenie lotu samolotu na żywo. Już wyjaśniamy. Większość samolotów, a także helikoptery zostały wyposażone w specjalne nadajniki, które po prostu wysyłają sygnały do odbiorników. Odbiornik bazując na dostarczanych mu danych potrafi określić różne parametry. To one sprawiają, że po kliknięciu w jakikolwiek samolot otrzymujesz listę informacji na jego temat. Śledzenie lotu online pozwala na uzyskanie danych dotyczących miejsca startu i lądowania, z określeniem dokładnych godzin, przebiegu trasy przelotu, modelu samolotu, prędkości z jaką leci samolot i wysokości na jakiej leci. Aby śledzenie lotów było możliwe wystarczy, że na pokładzie samolotu, albo helikoptera znajdzie się mały nadajnik.
Wszystkie informacje, które odbiera nadajnik nie są tajne, dlatego też w pełni legalnie można korzystać z tych danych.

Jak śledzić lot po numerze samolotu? Jak sprawdzić gdzie jest samolot po numerze lotu?

Śledzenie lotu jest bardzo proste. Na naszej stronie dostępne są dwa rodzaje radarów lotów. Jednym z nich jest Flightradar24, a drugim Fly Radar. Zarówno jeden, jak i drugi radar lotów obsługuje się w bardzo podobny sposób.
Jeśli chcesz sprawdzić gdzie znajduje się samolot po numerze lotu wystarczy, że w odpowiednie okienko wyszukiwania wpiszesz numer lotu i automatycznie zostaniesz przekierowany na wybrany lot.

Jeśli nie szukasz żadnego konkretnego lotu, tylko chcesz zabić nudę możesz przykładowo maksymalnie przybliżyć sobie jakieś lotnisko, dajmy na to w Warszawie i kliknąć na ikonę któregoś z samolotów. Po wybraniu lotu po lewej stronie zostanie wyświetlone okno z najważniejszymi informacjami, a na mapie zaznaczy się trasa samolotu. W oknie informacyjnym znajdziesz takie dane samolotu, jak: miejsce i dokładny czas startu i lądowania, prędkość jaką osiąga samolot, numer lotu, wysokość na jakiej leci. Mapy aktualizują się co kilka sekund, co oznacza, że możesz śledzić lot praktycznie na żywo.

Chcąc śledzić loty samolotów nie ponosisz żadnych kosztów, ani nakładów. Wchodzisz na stronę, znajdujesz lot i zaczynasz zabawę. Rzecz jasna jeśli chcesz śledzić loty na żywo musisz być podłączony do internetu. Istnieje również możliwość ściągnięcia całkowicie darmowej aplikacji na smartfona, albo tablet i śledzenie samolotu będziesz miał zawsze pod ręką. Śledzenie lotów jest bardzo łatwe i może przynieść wiele frajdy.

JAK ŚLEDZIĆ NA ŻYWO LOTY SAMOLOTÓW WIZZAIR, RYANAIR, LOT? lądowanie samolotów

Śledzenie lotów i tras samolotów jest na radarach lotów bardzo ciekawym hobby i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Przez chwilę każdy może poczuć się jak pilot samolotu i może kontrolować parametry oraz trasę lotu samolotu na mapie.
Wystarczy, że uruchomisz skaner lotów i możesz obserwować wszystkie loty. Najlepiej wyszukać jakieś konkretne lotnisko np. w Polsce, może to być lotnisko w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, albo innym mieście. W ten prosty sposób rozpoczynasz już śledzenie lotu samolotów na żywo. Monitoring lotów umożliwia śledzenie lotów Ryanair, Wizzair, Lot, linii czarterowych Enter Air, Small Planet, Ryanair Sun, TUI, innych przewoźników, a także śledzenie na żywo lotów samolotów wojskowych.

ŚLEDZENIE LOTÓW ONLINE – JAK TO MOŻLIWE?

Śledzenie lotów online jest dostępne dla wszystkich, na żywo i co najważniejsze za darmo. W aplikację tą muszą wyposażyć się osoby, które interesują się samolotami, albo często podróżują. Nie musisz posiadać żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy, że będziesz miał komputer, laptopa, tablet, albo smartfon z dostępem do internetu. Śledzenie lotu samolotu pasażerskiego jest bardzo proste, naprawdę każdy sobie z tym poradzi.

W standardowym wyposażeniu samolotu znajduje się nie tylko czarna skrzynka i żyroskop. Samoloty posiadają ogromną ilość odbiorników, nadajników i sensorów. Cała ta aparatura jest niezbędna, aby lot był w pełni bezpieczny. Śledzenie lotów samolotów umożliwiają nadajniki typu ADS-B. Tego typu sensor posiada prawie każdy samolot, zwłaszcza samoloty pasażerskie. Sygnały nadawane są na skalę publiczną, dlatego też może je odebrać każdy kto posiada odbiornik. W ten właśnie sposób możliwe jest umieszczanie samolotów na mapie, które udostępniają swój sygnał z nadajnika ADS. Śledzenie lotów stało się standardowym narzędziem, które może być używane przez każdą osobę posiadającą dostęp do internetu.

Dla kogo jest śledzenie lotów samolotów?

Nie ma jednej konkretnej grupy osób, do której skierowana jest aplikacja umożliwiająca śledzenie samolotu. Sprawdzanie lotów przydaje się wielu różnym grupom ludzi. Jeśli martwisz się o przyjaciół lecących na wakacje to to jest również aplikacja dla Ciebie. Radary lotów aktualizują dane na mapach lotów co kilkanaście sekund, dlatego też możliwe jest praktycznie śledzenie lotu samolotu na żywo. Niektóre firmy również korzystają ze śledzenia lotów wysyłając swoich pracowników w podróże służbowe. Pozwala to na określenie, czy pracownicy dotrą na czas na spotkanie biznesowe. Dzięki funkcji śledź lot można precyzyjnie określić godzinę lądowania. Jednak najczęściej śledzenie lotów wykorzystywane jest przez użytkowników w celach rozrywkowych. Ludzie mogą zaspokoić swoją ciekawość klikając w loty i dowiadując się o nich szczegółowych danych. Prawdziwi pasjonaci lotnictwa i samolotów korzystają z tej aplikacji w celach informacyjnych.